Přeskočit na obsah

Vinné sklepy

Vinné sklepy

Jižní Morava je sama o sobě krásný kousek naší vlasti. Ať už vás sem táhne krásná příroda, zajímavé historické památky či vstřícnost místních lidí. Avšak hlavní lákadlo, kterým se jih Moravy proslavil úplně nejvíce, a kvůli kterému sem ročně míří obrovské zástupy turistů takřka z celé Evropy, je samozřejmě víno a zdejší vinné sklepy.

Pokud je návštěva některého z typických vinných sklepů vaším velkým snem, pak se právě ve zdejší oblasti budete cítit doslova jako v ráji! Vzhledem k velkému počtu vinařů je zdejší kraj totiž doslova plný větších či menších vinných sklípků. Snad každý vinař, který to s výrobou vína myslí trochu vážně, má ten svůj vinný sklípek, ve kterém hrdě prezentuje výsledky, které vzešly z těžké dřiny na vinicích a při samotné výrobě tohoto jedinečného nápoje.

Kam za dobrým vínem

Pokud chcete vyrazit za poznáním, nakouknout do zdejších vinných sklepů a ochutnat řadu vyhlášených vín, pak máte několik možností, jak si toto přání splnit.

Samozřejmě můžete navštěvovat jednotlivé vinné sklípky jeden po druhém, avšak navštívit tímto způsobem větší počet sklepů a ochutnat tak co největší počet jednotlivých vzorků vína, je mnohem větší námaha, než se zdá. Nakonec se tedy může stát, že stejně zakotvíte již ve druhém nebo třetím vinném sklípku, a z bohaté ochutnávky nebude nic. Vinné sklepy mají totiž jednu zajímavou vlastnost – dokážou návštěvníky ve svých útrobách držet dlouhé hodiny.

Vše pod jednou střechou

Pokud se toho chcete vyvarovat, pak dovolte, abychom vás pozvali do našeho vinného sklípku, kde máte možnost ochutnat bohatou škálu vín několika různých odrůd a několika ročníků na jednom jediném místě! Kromě toho můžete využít také dalších doprovodných služeb, které jsou pro všechny návštěvníky připraveny. Sem patří například zajištění chutného občerstvení nebo zajímavé okořenění pobytu v podobě návštěvy profesionálního someliéra. Ten vám ukáže, jak správně docílit toho, abyste při konzumaci vína dokázali ocenit všechny přednosti tohoto delikátního nápoje.