Přeskočit na obsah

Ubytování LVA

Na Lednicko-valtický areál už nikdy nezapomenete

Knížecí rod Lichtenštejnů nám na jižní Moravě zanechal okouzlující přírodní park, který byste při svých toulkách po krásách Česka neměli minout. Naprosto vás pohltí a už se vám nebude chtít odejít. Něco podobného totiž jen tak někde jinde nenajdete.

Lednicko-valtický areál

Všichni znají zámek Lednice, někteří i Valtice. Ale o tom, jak obrovský je celý areál, možná nemáte ani tušení. Dohromady má přes 280 kilometrů čtverečních a najdete tu tolik zajímavostí a krás, že areál zaujme každého – malé i velké, mladé i starší. A pokud se rozhodnete strávit tu pár dní a užít si letní pohody, nabízí se vám tu ubytování Lednice a nebo také ubytování Valtice. Pojďme se tedy na krásy areálu podívat podrobněji.

Památky, zámky, salety

Milovníky historie tu potěší hlavně dva slavné zámky – Lednice a Valtice. Ti, kteří se raději toulají přírodou, zase mohou zabrousit k Jezírku Kutnar, Lednickým rybníkům nebo třeba na Slanisko u Nesytu. Všechno jsou to přírodní památky a rezervace, kde se sice musíte chovat podle pravidel, ale o to větší oázu klidu tu najdete. A pokud chcete vidět i něco neobvyklého, v celém areálu se nachází spousta drobných staveb, takzvaných saletů, které váš doslova uhranou. Uvidíte tady Apollónův a Dianin chrám, minaret, do nebe trčící Obelisk, orientálně laděnou Maurskou vodárnu nebo třeba impozantní Kolonádu na Rajsně. Zkrátka každý si tu najde to své.

Kolonáda na Rajsně

Malebné ubytování

Když už se sem vydáte, nemusíte areál opouštět ani kvůli ubytování. Najdete tu řadu penzionů a hotelů, které nadchnou jak milovníky luxusu, tak i ty, kteří nechtějí utrácet tolik. Užívat si tu můžete samozřejmě i pověstného moravského vína, které najdete v každé restauraci. A příjemný večer strávený v parku a pod monumentálním stavbami s lahvinkou vína – to je romantika, která pohltí i ty nejzarputilejší odmítače červené knihovny. Lednicko-valtický areál vám tak přinese spoustu zážitků, na které do konce života nezapomenete.