Přeskočit na obsah

HLAVNÍ 121 A OKOLÍ

Ubytování najdete na ulici Hlavní 121 v obci Hlohovec, na Jižní Moravě (další Hlohovec je totiž okres v Trnavském kraji na Slovensku). Na ulici před domem je zákaz zastavení, parkování najdete za rohem, nebo za domem. Pojďme si říct ve zkratce, co najdete v Hlohovci (vybavenost, dostupnost, praktické info ...) a nejbližším okolí (Lednicko-valtický areál).

O nás

Vítáme Vás v našem nově zrekonstruovaném rodinném penzionu . Nachází se v srdci Lednicko-valtického areálu ve vinařské obci Hlohovec, kde oceníte kouzlo malých vinných sklípků, klidného prostředí a také přívětivost místních lidí. Pokud jste uvažovali nad ubytováním ve Valticích nebo v Lednici a máte raději klidnější prostředí, pak jste tady správně, Do Lednice 4 km i do Valtic 3km a to je opravdu kousek. Nesmíme zapomenout i na krásný Mikulov 15km a Pálavu. Snažili jsme se tak, abychom vyhověli všem / rodinám, popř. jejich známým, rodinám s dětmi, penzistům, kolektivu, ale i dvojicím./ Prostě pro všechny, kdo si chce odpočinout v tichém, voňavém, čistém a nerušeném prostředí.

Můžeme Vám nabídnout k ubytování jeden větší apartmán / baráček 3+1, který má veškeré vybavení, včetně kuchyně a má svůj vlastní soukromý vchod. V ústraní baráčku, taktéž s vlastním soukromým vchodem, se nachází druhý apartmán s veškerým vybavením, krom kuchyně. K dispozici je lednice, varná konvice, sklenice, hrnečky na kafíčko nebo čaj.

Každá jednotka má na dvorečku svůj kout a své nerušené soukromí. Když do něho vejdete, pohltí vás venkovská atmosféra, kde najdete i menší bylinkovou zahrádku. Můžete si zde posedět, něco ugrilovat, popíjet, opalovat se, atp. Pro děti tu máme koutek, kde si určitě vyhrají. Úschovna kol zajištěna. Parkování je přímo u penzionu. Domácí mazlíčci zde bohužel nemají přístup. Pokud budete mít zájem navštívit domácí sklípek s ochutnávkou vína, či si koupit, rádi vám taky vyhovíme.

Hlohovec

Pro děti je v Hlohovci nově postavěné velké dětské hřiště. Najdete ho jen 150m od nás. O 30m dále najdete krásný Hlohovecký rybník (jeden ze soustavy tří), kde vede krásná cestička na procházku kolem vody. V obci najdete Bowling, 3 restaurace (dvě normální, jedna spíše zážitková), potraviny COOP cca 150m.

Pokud chcete navštívit nejjižnější část Jižní Moravy a její nejkrásnější místa, vinařská obec Hlohovec leží v samém srdci a máte vše na dosah. Právě pro umístění ve středu tohoto kraje a okolí protkané cyklistickými stezkami a krásnou přírodou je ideální na dovolenou pro páry nebo rodiny s dětmi. Pokud využijete naši nabídky ubytování v apartmánech, určitě oceníte příjemné rodinné prostředí, možnost venkovního grilování, posezení pod pergolou, nebo návštěvy jednoho z místních vinných sklípků. Máte rádi absolutní klid? Tak tady jste správně.

Ubytování v Hlohovci vám zajistí, že do Lednice to budete mít pouhých 4 km a do Valtic 3 km, takže se nemusíte obávat, že byste tyto trasy nezvládli i s dětmi. Jako bonus zjistíte, že ubytování zde je daleko klidnější a levnější než v Lednici nebo ve Valticích, přitom krásy obou těchto míst budete mít za humny. Pro putování po krásných vinařských cyklostezkách, nebo okolních malebných vesničkách si můžete přímo v Hlohovci zapůjčit dámská, pánská i dětská horská a trekingová kola, která jsou pravidelně kontrolována.

Okolí

Navštivte lanové centrum Hájenka Park Břeclav. Projděte si Pálavu, kde budete moci obdivovat krásu květin, které nikde jinde u nás nerostou. O tom, že tuto oblast Jižní Moravy milovali už pralidé svědčí mnoho nalezišť mamutích kostí, pozůstatky ohnišť a především Věstonická Venuše – 25 000 let stará soška, která tuto oblast proslavila po celém světě. Archeologická expozice v Dolních Věstonicích vám dovolí nahlédnout do doby lovců mamutů. Věřte, že na dovolenou v Hlohovci budete rádi vzpomínat a za rok přijedete prozkoumávat nová místa kterých je tady nepřeberně.

LVA

Lednicko-valtický areál

O tom co zde najít už je napsáno nepočet, takže jen ve zkratce slovy, zbytek obrazem ve fotogalerii: Hraniční zámek (Hlohovec), Zámek Lednice, Zámecký skleník, Maurská vodárna, Minaret Obelisk, Janův hrad, Lovecký zámeček, Apollonův chrám, Nový dvůr, Chrám tří grácií, Bezručova alej, Zámeček Belveder, Dianin chrám, Kaple Sv. Huberta, Farní kostel Valtice, Zámek Valtice, Valtické podzemí, Kolonáda na Reistně, Zámek Pohansko, Mikulov ...

Možnosti koupání

Mlýnský rybník, Apollo, koupaliště Břeclav, bazén Břeclav, lom Mariánský mlýn, rybník Šutrák, koupaliště Mikulov - Riviéra, rybník Velký Bílovec, koupaliště Březí, vodní nádrž Nové Mlýny, koupaliště Němčičky, koupaliště Horní Bojanovice, koupaliště Hustopeče, Aqualand Moravia.